https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovarsky-kraj-prispeje-hroznetinu-na-likvidaci-sinic-v-rybnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovarský kraj přispěje Hroznětínu na likvidaci sinic v rybníce

23.5.2018 01:47 | K. VARY (ČTK)
V loňské sezoně byla kvůli nebezpečným sinicím voda v rybníce nevhodná ke koupání už koncem června. Zákaz koupání vydali hygienici na konci července. Problémem jsou sinice například i ve vodní nádrži Skalka na Chebsku. / Ilustrační foto
V loňské sezoně byla kvůli nebezpečným sinicím voda v rybníce nevhodná ke koupání už koncem června. Zákaz koupání vydali hygienici na konci července. Problémem jsou sinice například i ve vodní nádrži Skalka na Chebsku. / Ilustrační foto
Foto | stc4blues / Flickr
Karlovarský kraj přispěje městu Hroznětín na vybudování zařízení, které má pomoci s likvidací sinic ve Velkém rybníce. Výskyt sinic každoročně v druhé polovině sezony znemožňuje v oblíbené rekreační oblasti koupání. Přístroj má sinice hubit s pomocí ultrazvuku, v Karlovarském kraji bude použit poprvé, řekl včera novinářům krajský radní Karel Jakobec (ODS).
 

"Město Hroznětín požádalo o příspěvek na vybudování tří elektrických zařízení, která by měla likvidovat sinice ve Velkém rybníku. Rada po dlouhé diskuzi rozhodla, že poskytne příspěvek ve výši 150.000 korun, jakkoliv se obáváme, že by mohly i ostatní obce chtít tuto poměrně vysokou částku. Princip by měl být takový, že tam budou tři vyvíječe ultrazvuku, které budou určitým způsobem narušovat buněčnou strukturu těch sinic," řekl Jakobec.

Přístroje budou napájeny prostřednictvím solární energie a neměly by nijak narušovat další život v rybníce. Současně také nebudou zhoršovat kvalitu vody jako některé chemické přípravky na likvidaci sinic. Celkem Hroznětín kraj požádal o téměř 230.000 korun, zbytek doplatí z vlastního rozpočtu.

V loňské sezoně byla kvůli nebezpečným sinicím voda v rybníce nevhodná ke koupání už koncem června. Zákaz koupání vydali hygienici na konci července. Problémem jsou sinice například i ve vodní nádrži Skalka na Chebsku.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist