Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum
Simon Donner spolu se svým studentem Jeremym McDanielsem porovnal vyznění textů názorových rubrik a komentářů hlavních amerických novin s informacemi o počasí v době vydání. Sledovali období mezi lety 1990 až 2010.
Mezi zpracovanými novinami byly například New York Times, Washington Post, Wall Street Journal nebo USA Today. Vědci se zaměřili na vztah mezi průměrnou lokální teplotou, výsledky průzkumů veřejného mínění a vyzněním novinových článků.
A výsledkem je, že lidé, kteří nejsou silně přesvědčeni o klimatických změnách, mají v chladném období tendenci teoriím o globálním oteplování nevěřit. A naopak, během horkých období narůstají jejich obavy z dopadů klimatických změn.
„Náš výzkum může pomoci vysvětlit výrazné změny a nekonzistenci veřejného mínění Američanů k tématu klimatických změn,“ říká Simon Donner.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
již přibližně milióntá - 7. 2. 2013 - fafnirM.Z.no právě.Potvora klima ne a ne být stabilní,potvora jedna se porád mění.Klidně se střídají glaciály s interglaciály,uhlík neuhlík.A ke všemu nám vandrují magnetické póly Země: http://zpravy.idnes.cz/severni-magneticky-pol-se-rekordnim-tempem-posouva-k-rusku-p4s-/zahranicni.aspx?c=A091230_113422_vedatech_jw Tím carbonšílenstvím bych se i docela bavil,kdyby to ovšem tolik nestálo.Sice jsem ochoten si za zábavu připlatit,ale zase ne až tolik. Závěr je,že lidé vědí,že se klima mění,co je země zemí,a jen pošetilí lidé si myslí,že jej stabilisují.A ještě pošetilejší jim to věří,a financují. |