Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum
Simon Donner spolu se svým studentem Jeremym McDanielsem porovnal vyznění textů názorových rubrik a komentářů hlavních amerických novin s informacemi o počasí v době vydání. Sledovali období mezi lety 1990 až 2010.
Mezi zpracovanými novinami byly například New York Times, Washington Post, Wall Street Journal nebo USA Today. Vědci se zaměřili na vztah mezi průměrnou lokální teplotou, výsledky průzkumů veřejného mínění a vyzněním novinových článků.
A výsledkem je, že lidé, kteří nejsou silně přesvědčeni o klimatických změnách, mají v chladném období tendenci teoriím o globálním oteplování nevěřit. A naopak, během horkých období narůstají jejich obavy z dopadů klimatických změn.
„Náš výzkum může pomoci vysvětlit výrazné změny a nekonzistenci veřejného mínění Američanů k tématu klimatických změn,“ říká Simon Donner.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
již přibližně milióntá - 7. 2. 2013 - Pistol StarOno není pravda, že klima se vždy měnilo. Např. v druhohorách bylo klima po milióny let velmi stabilní a skoro neměnné, vlastně i celé třetihory bylo klima celkem stálé až ke konci začalo kolísat a hlavně v posledních 2 miliónech let. Proč tomu tak je, že toto období nestability přišlo, to se přesně neví. Doby ledové byly i v prvohorách, to je taky fakt, ale faktem je, že po dlouhé milióny let bylo klima podstatně stabilnější, my teď žijeme v období nestability. O klimatu toho moc nevíme je ještě hodně se nutné učit. Je to hrozně složité. Tím neobhajuji alarmisty aani skeptiky, prostě je nutné dát bacha. Ona si Země s podobnými katastrofami poradí, už bylo vymírání, kdy vymřelo třeba 75% všeho života, příčina se taky přesně neví, jen jsou teorie. Když vymže třeba 80% lidstva, tak to Zemi nakonec taky neublíží že. |