Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum
Simon Donner spolu se svým studentem Jeremym McDanielsem porovnal vyznění textů názorových rubrik a komentářů hlavních amerických novin s informacemi o počasí v době vydání. Sledovali období mezi lety 1990 až 2010.
Mezi zpracovanými novinami byly například New York Times, Washington Post, Wall Street Journal nebo USA Today. Vědci se zaměřili na vztah mezi průměrnou lokální teplotou, výsledky průzkumů veřejného mínění a vyzněním novinových článků.
A výsledkem je, že lidé, kteří nejsou silně přesvědčeni o klimatických změnách, mají v chladném období tendenci teoriím o globálním oteplování nevěřit. A naopak, během horkých období narůstají jejich obavy z dopadů klimatických změn.
„Náš výzkum může pomoci vysvětlit výrazné změny a nekonzistenci veřejného mínění Američanů k tématu klimatických změn,“ říká Simon Donner.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
po dlouhé milióny let bylo klima podstatně stabilnější - 9. 2. 2013 - fafnirPistol Starhele oni hvězdo bez pistolí.Lidé zchoulostivělí nejsou,a klimatické změny pro ně žádný problém nepředstavují.Umějí se současnou ale i dřívější technikou s výkyvy vyrovnat.Problémem to není ani pro ty klimaalarmisty,kteří potřebují k svému pohodlnému životu lidský strach,aby mohli na něm vydělávat,a vymýšlet omezení.A nebo,a to je podezírám více,z pokračování studené války jinými prostředky,a to znamená omezení průmyslového a technického rozvoje Euroatlantické civilisace.Ale nebojte,ona to naše civilisace ,až půjde do tenkých zase zvládne.Zvládla,ač nepřipravena nácky,Japonce,komunisty,zvládne i enviromentalisty. |