https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladno-zvysuje-poplatek-za-odpady-duvodem-je-rust-nakladu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno zvyšuje poplatek za odpady, důvodem je růst nákladů

19.12.2019 00:08 | KLADNO (ČTK)
Kladno zvyšuje poplatek za odpady. Obyvatelé po zdražení ročně zaplatí 780 korun, tedy o 180 korun více. / Ilustrační foto
Kladno zvyšuje poplatek za odpady. Obyvatelé po zdražení ročně zaplatí 780 korun, tedy o 180 korun více. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Kladno zvyšuje poplatek za odpady. Obyvatelé po zdražení ročně zaplatí 780 korun, tedy o 180 korun více, rozhodli v pondělí zastupitelé. Městu v posledních letech vzrostly náklady na svoz odpadu. V příštích letech by také podle nové odpadové legislativy schválené vládou měl stoupnout i poplatek za skládkování.
 

Minulý rok byly náklady na odpady v Kladně více než 76 milionů, město vybralo prostřednictvím poplatků 35 milionů a obdrželo dalších sedm milionů korun za vytříděný odpad, z rozpočtu tedy doplácelo 34 milionů korun. Náklady spojené s odpadem nyní pro město činí v průměru kolem 1100 korun na obyvatele, v příštích letech tato částka bude stoupat.

"Město si nemůže dovolit dotovat z ostatních svých činností a příjmů odpady až tak moc," řekl kladenský primátor Dan Jiránek (ODS). Kladno naposledy zdražovalo poplatek za odpady v roce 2013. Neplatí se za děti do tří let a poplatek se netýká ani seniorů starších 70 let.

O zvýšení ročního poplatku za svoz odpadu ze 600 korun na 720 rozhodli minulý týden také rakovničtí zastupitelé.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist