https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/klinovec-pochybil-v-cerpani-vody-kvuli-propadlemu-povoleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Klínovec pochybil v čerpání vody kvůli propadlému povolení

25.5.2018 03:30 | KLÍNOVEC (ČTK)
Pochybení při odběru vody kvůli zasněžování na Klínovci (na obrázku) způsobila propadlá platnost povolení. Nedostatek už byl odstraněn.
Pochybení při odběru vody kvůli zasněžování na Klínovci (na obrázku) způsobila propadlá platnost povolení. Nedostatek už byl odstraněn.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Pochybení při odběru vody kvůli zasněžování na Klínovci způsobila propadlá platnost povolení. Nedostatek už byl odstraněn. V tiskové zprávě o tom ve středu informovala mluvčí skiareálu Klínovec Hana Hoffmannová. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila skiareálu v únoru kvůli pochybení milionovou pokutu.
 

"Odběr vody ve Skiareálu Klínovec probíhá v řádně zkolaudovaných retenčních nádržích, bohužel jedno ze tří vodoprávních povolení mělo v době kontroly propadlou platnost. Tento nedostatek byl ihned odstraněn," uvedla Hoffmannová.

Společnost Skiareál Klínovec, která provozuje jeden z největších lyžařských areálů v Krušných Horách, čelí víc než milionové pokutě za odběr vody bez platného povolení. Zákon o vodách porušovala podle ČIŽP od listopadu 2014 do loňského září, z nádrže Háj 1 na vodním toku Bílá voda za tu dobu podle inspekce odčerpala téměř 98.000 metrů krychlových. Inspektoři také zjistili nedodržení minimálního zůstatkového průtoku ve vodním toku pod nádrží Háj 2. Proti rozhodnutí inspekce se firma neodvolala, koncem letošního února tak nabylo právní moci.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist