https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kurganska-oblast-v-rusku-se-potyka-s-rozsahlymi-pozary
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kurganská oblast v Rusku se potýká s rozsáhlými požáry

10.5.2023 00:37 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Nejméně 21 lidí přišlo o život při požárech, které se v posledních dnech rozhořely v ruské Kurganské oblasti nedaleko hranic s Kazachstánem. Zdravotníci podle agentury Reuters varují, že tato bilance ještě poroste.
 

Ministerstvo pro mimořádné situace Kurganské oblasti informovalo, že policie ze žhářství podezřívá 46 lidí, včetně nezletilých. V sedmi případech zahájila trestní stíhání. Shořely stovky domů, skoro tisíc lidí muselo opustit své domovy.

Reuters píše, že požáry lesů a stepí nejsou v Rusku v teplých měsících ničím neobvyklým, v posledních letech jsou ale častější a rozsáhlejší. Nejhorší byl rok 2021, kdy podle ruské pobočky organizace Greenpeace shořelo 18,8 milionu hektarů lesů. Loni se zase dým z lesních požárů vzdálených stovky kilometrů dostal až do Moskvy.

V Kurganské a sousední Ťumenské oblasti se požáry rozhořely koncem dubna. Guvernér Kurganské oblasti Vadim Šumkov kvůli nim v této oblasti vyhlásil stav nouze a zrušil část programu oslav Dne vítězství.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist