https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lanovka-na-cernou-horu-se-rozjede-8.kvetna-na-portasky-v-cervnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lanovka na Černou horu se rozjede 8. května, na Portášky v červnu

6.5.2020 00:08 | PEC P.S. (ČTK)
Některé lanovky jsou již v provozu a jiné se teprve rozjedou. / Ilustrační foto
Některé lanovky jsou již v provozu a jiné se teprve rozjedou. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | skibila.cz
Kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu v Krkonoších se poprvé v nadcházející letní sezoně rozjede o prodlouženém víkendu 8. až 10. května. Od 14. března byla kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru mimo provoz. Minulý týden to řekla mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.
 

V květnu bude lanovka na Černou horu v provozu ještě o víkendech 23. a 24. května a 30. a 31. května. Do denního provozu vstoupí od 1. června.

Sedačková lanovka SkiResortu z Velké Úpy na Portášky, která turisty vyváží k herní krajině Pecka, poprvé pojede o víkendu 6. a 7. června. V červnu pak pojede o víkendech a v nepřetržitém provozu bude od července. Sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou k rozhledně na Hnědém vrchu zahájí letní sezonu denním provozem od 1. července.

Provozovatelé jiných krkonošských lanovek oznámili zahájení provozu již v pátek 1. května. Rozjeli se lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku, ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a z Herlíkovic na Žalý.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist