https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lego-v-usa-recykluje-kosticky-chce-chranit-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lego v USA recykluje kostičky, chce chránit životní prostředí

9.10.2019 00:19 (ČTK)
Dánský výrobce stavebnice lego chce recyklovat nepotřebné kostičky vrácené zákazníky, aby stavebnice mohla dál sloužit dětem. / Ilustrační foto
Dánský výrobce stavebnice lego chce recyklovat nepotřebné kostičky vrácené zákazníky, aby stavebnice mohla dál sloužit dětem. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dánský výrobce stavebnice lego chce recyklovat nepotřebné kostičky vrácené zákazníky, aby stavebnice mohla dál sloužit dětem. Test nové služby zahájil ve Spojených státech, a pokud se praxe osvědčí, rozšíří se prý příští rok do celého světa. V New Yorku to včera oznámil viceprezident firmy Lego Tim Brooks.
 

Na webových stránkách lega mohou Američané najít štítek s adresou, který po vytištění nalepí na krabici s nepotřebnými kostičkami. Ty pak zdarma odešlou výrobci, který je vyčistí, znovu zabalí a předá neziskové organizaci Teach for America. Odtud budou zdarma rozesílány do amerických škol.

Firma Lego se tak podle agentury AP snaží vyjít vstříc zákazníkům, které znepokojuje znečištění životního prostředí plasty. Společnost se rovněž snaží nahradit plastické hmoty jiným materiálem, loni například některé kostičky vyrobila z cukrové třtiny. Výzkum je ale podle Brookse komplikovaný.

Konkurenční výrobce hraček Hasbro nedávno oznámil, že plastické hmoty jako materiál pro své výrobky vyřadí do roku 2022. I tato firma ale podle AP připouští, že najít náhradu bude složité.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist