https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-na-okraji-hradce-kralove-zaplnily-stovky-lidi1
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy na okraji Hradce Králové zaplnily stovky lidí

23.10.2020 11:46 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Pobyt v přírodě je nyní jednou z mála aktivit, na níž se nevztahují restrikce související s epidemií covidu-19. Ilustrační obrázek
Pobyt v přírodě je nyní jednou z mála aktivit, na níž se nevztahují restrikce související s epidemií covidu-19. Ilustrační obrázek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Městské lesy na jihovýchodním okraji stotisícového Hradce Králové včera odpoledne zaplnily stovky lidí. Do lesů vyrazili lidé na kolech, kolečkových bruslích, přišli si do nich zaběhat, projít se či najít houby. Obě parkoviště na okraji lesů u Zděné boudy i u lesního hřbitova byla zcela zaplněná auty, zjistil zpravodaj ČTK na místě. Pobyt v přírodě je nyní jednou z mála aktivit, na níž se nevztahují restrikce související s epidemií covidu-19.
 

Hlavní cesta do lesů zvaná Hradečnice byla za slunečného a relativně teplého počasí plná lidí. Téměř nikdo z nich neměl roušku. Otevřená byla i atrakce Na větvi, což jsou v korunách stromů zavěšená síťová hřiště a bludiště. Občerstvení návštěvníkům lesů poskytovala pojízdná kavárna.

"Uvažovala jsem, že bych šla na in-line brusle. Když jsem ale viděla, že je tady celý Hradec, tak jsem to vzdala a šla se projít do lesa," řekla ČTK žena, které se označila za pravidelnou návštěvnici lesů.

Městské lesy Hradce Králové mají rozlohu 3800 hektarů a slouží hlavně k rekreaci jeho obyvatel. Ročně je navštíví skoro milion lidí. Při rekreaci v nich lidé mohou například asfaltový okruh pro bruslaře a cyklisty, pohádkové stezky, přírodní posilovnu či rytířské hradiště. Ve dvou oborách mohou lidé vidět divoká zvířata. Lesy spravuje městská společnost Městské lesy Hradec Králové.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist