https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/letni-etapa-flory-olomouc-bude-zameri-se-na-mestske-dvorky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Letní etapa Flory Olomouc bude, zaměří se na městské dvorky

4.8.2020 01:00 | OLOMOUC (ČTK)
"Expozice poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity," uvedla autorka expozice.
"Expozice poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity," uvedla autorka expozice.
Zahrada za zdí se stane hlavním tématem letošní letní etapy mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc. Pořadatelé se zaměří na krásu a tajemství městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Organizátoři potvrdili, že přehlídka se bude konat ve dnech 20. až 23. srpna.
 

Podobu chystané letní etapy již pořadatelé zveřejnili. Autorkou hlavní expozice Zahrada za zdí bude zahradní architektka Marie Doleželová. "Expozice poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity," uvedla autorka expozice. K vidění bude také květinová expozice České dědictví UNESCO. Inspiruje se památkami zapsanými na světovém seznamu dědictví a současně bude připomínat 20. výročí zapsání olomouckého Sloupu Nejsvětější Trojice do tohoto seznamu.

V budově Oranžerie se chystá výstava Po křídly múz, z dílny členů Unie výtvarných umělců Olomoucka. Půjde o sochy a umělecké artefakty v objetí květin. V pavilonu E nebude chybět expozice Českého zahrádkářské svazu včetně rostlinolékařské poradny, v pavilonu H bude mít letos opět základnu Výzkumná laboratoř rostlin, uvedli pořadatelé. Venkovní areál výstaviště již tradičně zaplní Letní zahradnické trhy.

Výstava se odehrává ve vnitřních prostorách v pavilonech, ale i pod širým nebem ve Smetanových sadech. Zda výstavu poznamenají případná opatření kvůli onemocnění novým typem koronaviru, zatím není zřejmé. Jarní část této přehlídky se v dubnu kvůli pandemii neuskutečnila, stalo se tak poprvé za 60 let existence.

Vedení Výstaviště Flora, které tuto největší a nejstarší tuzemskou květinovou výstavu pořádá, situaci kolem vývoje a přijatých opatření sleduje a je ve spojení s krajskými hygieniky. "Počítáme se zvýšenou hygienou, formou častějšího úklidu včetně dezinfekce, rozmístěním dezinfekce u vstupů do pavilonů a podobně. Podle vývoje situace je možné, že bude omezena kapacita pavilonu v daném čase a prostoru. V tuto chvíli opravdu nemůžeme být více konkrétní, protože to závisí na vyhlášených opatřeních," řekl ČTK místopředseda představenstva a technický náměstek výstaviště Jiří Svačinka.

Jarní, letní a podzimní etapy výstavy Flora Olomouc každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Loňskou letní etapu navštívilo 20 000 milovníků květin.


reklama

 
Alena Horáková
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist