https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-mohou-v-kohoutovicich-kupovat-ovoce-a-zeleninu-z-automatu-od-farmaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohou v Kohoutovicích kupovat ovoce a zeleninu z automatu od farmářů

28.1.2023 00:18 | BRNO (ČTK)
V městské části Brno-Kohoutovice přibyl automat, ze kterého mohou lidé kupovat ovoce a zeleninu od lokálních farmářů z nedalekých Malhostovic. Podle starosty Kohoutovic Jakuba Hrušky (KDU-ČSL) jsou ceny podobné jako v obchodech, ale potraviny jsou kvalitnější. Například tři kila brambor lidé dostanou za 55 korun, stejnou cenu zaplatí i u dvou kilogramů jablek.
 

Automat nazvaný Bramat se nachází u obchodního domu Lipsko, kde doposud čerstvá zelenina chyběla i ve stánkovém prodeji. "O umístění automatu jsme v Kohoutovicích s kolegy usilovali od samého počátku. Radnici to nestálo nic, provozují to soukromí zemědělci," uvedl Hruška. V místě mají bezplatný pronájem.

Automat poskytuje čerstvé ovoce jako jablka, hrušky a další druhy, ale i zeleninu od brambor přes cibuli a česnek až po kořenovou zeleninu. "Platba i nákup samotný je jednoduchý. Zákazník zvolí plodinu, bezkontaktně zaplatí a zboží mu vyklopí speciální dopravník z pozinkovaného kbelíku," popsal Hruška.

Podle něj se v prvních dnech ukázalo, že je o prodej velký zájem. Kromě bezhotovostní platby a pojezdem s kbelíky automat obsahuje i klimatizační jednotku, která zajišťuje kvalitu potravin.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

28.1.2023 15:50
Hm, tak jablka, které mi to vysype z kbelíku skluzem do koryta, ty bych fakt chtěl. Ty jsou opravdu "kvalitnější" :-(
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

28.1.2023 23:39 Reaguje na Viktor Šedivý
Jestli si myslíte, že v supermarketech se k nim chovají ohleduplněji, tak jste na omylu
Odpovědět
RV

Richard Vacek

29.1.2023 14:19
Obávám se, že se jedná pro službu pro nadšence. Běžný spotřebitel je zvyklý si produkt (a ovoce se zeleninou zvlášť) pořádně prohlédnout ze všech stran, aby nenakoupil plesniváče.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

29.1.2023 15:15 Reaguje na Richard Vacek
Je to asi potřeba párkrát zkusit a pak se uvidí. Na tom se moc prodělat nedá.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist