https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-praze-smenuji-nepotrebne-obleceni-za-jine-veci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé v Praze směňují nepotřebné oblečení za jiné věci

16.1.2022 00:40 | PRAHA (ČTK)
Foto | Jason Leung / Unsplash
Nevhodné dárky nebo oblečení, které už nenosí, mohou lidé o víkendu vyměnit v pražských Vršovicích v kulturním centru Vzlet za jiné věci. Pro účast na Velkém lednovém swapu je nutná registrace, účastníci za den zaplatí 150 korun. Součástí programu jsou také přednášky o ekologických tématech a projekce filmu o dopadech levné módy. Pořadateli jsou organizace Na mysli, Vzlet a SWAP Prague.
 

Podle pořadatelů bude lednový swap hlavně o oblečení, lidé však mohou donést i jiné věci k výměně - například pokojové rostliny, knihy, nářadí, doplňky či předměty do domácnosti. Upozorňují, že věci musí být ve skvělém stavu. Maximální množství, které lze donést, je kolem 20 kusů.

"Díky levným, téměř jednorázovým kouskům můžeme neustále obnovovat svůj šatník. Ale výroba této tzv. rychlé módy má velmi vysokou ekologickou daň a obrovský dopad na životní prostředí i na zaměstnance továren, kteří nejsou schopni z vydělané mzdy žít a pracují v pro nás nepředstavitelných a zcela neférových pracovních podmínkách," uvedla k dokumentu Viktorie Tenzerová z organizace Na mysli.

"Textilní průmysl má na svědomí obrovské znečištění a je ve svém důsledku jedním z hlavních přispěvatelů klimatické změny, která ohrožuje život na naší planetě. Zároveň se málo hovoří a dopadech těchto našich nákupních rozhodnutí," dodala.

V neděli od 10:30 se lidé na akci mohou zúčastnit také workshopu výroby recyklovaných broží, od 13:30 bude přednáška s tipy na bezodpadovou domácnost.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist