https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/likvidaci-ropne-havarie-v-norilsku-zaplati-firma-norilsk-nickel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Likvidaci ropné havárie v Norilsku zaplatí firma Norilsk Nickel

5.6.2020 16:12 | MOSKVA (ČTK)
Z nádrže norilské elektrárny a teplárny uniklo 29. května do říčního systému asi 15 000 tun paliva a dalších 6000 tun pak do podloží. Ilustrační obrázek
Z nádrže norilské elektrárny a teplárny uniklo 29. května do říčního systému asi 15 000 tun paliva a dalších 6000 tun pak do podloží. Ilustrační obrázek
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | NOAA
Vyčištění oblasti postižené únikem ropného paliva do řeky v polárním městě Norilsk zaplatí podnik Norilsk Nickel. Oznámil to jeho šéf Vladimir Potanin, který odhadl náklady na deset miliard rublů (3,4 miliardy korun).
 

Z nádrže norilské elektrárny a teplárny uniklo 29. května do říčního systému asi 15 000 tun paliva a dalších 6000 tun pak do podloží.

Město Norilsk bylo vystavěno kolem podniku Norilsk Nickel, který je předním světovým výrobcem niklu, platiny a palladia.

Agentura AFP dnes citovala zdroj z ruského ministerstva pro mimořádné události, podle nějž se podařilo šíření ropných látek zastavit a začalo odčerpávání.

Prezident Vladimir Putin tento týden vyhlásil v Norilsku stav nouze a kritizoval místní představitele za to, že se o věci dověděli pozdě a nereagovali včas.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist