https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lososy-v-kanade-uveznil-sesuv-ochranari-je-prepravi-letecky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lososy v Kanadě uvěznil sesuv, ochranáři je přepraví letecky

22.7.2019 10:13 | OTTAWA (ČTK)
Kanadští ochranáři se chystají letecky přepravit tisíce lososů přes obtížně prostupný úsek řeky Fraser, aby rybám umožnili cestu k takzvaným trdlištím, kde se rozmnožují. Dnes o tom informoval portál BBC.
 

Migrační trasu lososů v odlehlé oblasti kanadské province Britská Kolumbie zkomplikoval sesuv skály, který řeku Fraser přehradil. Pokud by se lososi nedostali proti proudu do míst, kde se třou, trvale by to podle ochranářů i místních indiánských obyvatel ohrozilo budoucnost celé tamní rybí populace.

Záchrana lososů.

Do záchranné operace se vložila i kanadská vláda, neboť pomoc koordinuje ministerstvo rybolovu a pobřežní stráž. Ochranáři u kritického úseku budují nádrže, kde budou ryby shromažďovány a označovány, aby je bylo možné v jejich migrační trase sledovat. Z nádrží pak budou s pomocí helikoptér dopraveny nad zasypaný úsek řeky, odkud dále poplují proti proudu k trdlištím. Kdy letecký transport začne, úřady podle BBC ještě nesdělily.

Součástí záchranné operace je také pokus o odstranění části závalu a zajištění útesu, který hrozí dalším sesuvem.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist