https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lyzarske-stredisko-ve-val-di-sole-bude-fungovat-bez-plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lyžařské středisko ve Val di Sole bude fungovat bez plastů

16.11.2019 00:38 | TRENTINO (ČTK)
Lyžařské středisko Pejo 3000 v oblíbené oblasti Val si Sole bude už během letošní sezóny fungovat zcela bez jednorázových plastových výrobků. / Ilustrační foto
Lyžařské středisko Pejo 3000 v oblíbené oblasti Val si Sole bude už během letošní sezóny fungovat zcela bez jednorázových plastových výrobků. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lyžařské středisko Pejo 3000 v oblíbené oblasti Val si Sole bude už během letošní sezóny fungovat zcela bez jednorázových plastových výrobků. Oznámil to šéf centrály cestovního ruchu pro tuto italskou alpskou oblast poblíž Trentina Luciano Rizzi. Všechny místní restaurace, penziony i horské chaty se budou muset obejít bez plastových kelímků, tácků či příborů, podle provozovatelů je to první krok k tomu, jak ochránit vysokohorské ekosystémy před plastovým odpadem.
 

Středisko Pejo 3000 přijalo omezení ohledně jednorázových plastů poté, co univerzita v Miláně zveřejnila studii, v níž zkoumala znečištění alpských ledovců. Při analýze složení ledovce Forni v národním parku Stelvio došli odborníci k závěru, že obsahuje až 162 milionů částeček plastů, což je zhruba stejné množství, jaké se nachází v evropských mořích.

"Strategie, jak omezit spotřebu plastů, nutně potřebujeme a měli bychom je aplikovat v celé oblasti Alp," tvrdí glaciolog Christian Casarotto z muzea vědy MUSE v Trentinu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist