Mazlení se s tygry hraničí s jejich týráním a dělá z nich psychické mrzáky, tvrdí unie zoologických zahrad
Jistě ne každé tygře nebo lvíče, které je v podobných zařízeních nabízeno návštěvníkům k pomazlení a k fotografování, skončí na „jatkách“ a ve vývarech. Nicméně zrovna tygři se v českých soukromých chovech dožívají nesrovnatelně nižšího věku než tygři v zoologických zahradách. "A odebrání tygřete či lvíčete matce a jeho půjčování na mazlení přinejmenším hraničí s jeho týráním a dělá z něj psychického mrzáka," říká Miroslav Bobek.
Jak uvádí Unie českých a slovenských zoologických zahrad ve svém vyjádření, asi téměř nikoho v této zemi nenapadne léčit si hemoroidy tygřím tukem. "Zato jít do zvěřince, tam se pomazlit s lvíčetem a na sociálních sítích vystavit pár fotografií, je naprosto běžná záležitost. Bohužel většina těch, kdo se s lvíčaty anebo tygřaty takhle fotografují, vůbec netuší, že tím zvířatům rozhodně nepomáhají. Právě naopak. A majitelé různých zvěřinců je v jejich omylu ještě utvrzují výmysly o tom, jak lvy a tygry zachraňují. Nic není vzdálenější pravdě," stojí v prohlášení Unie.
Přečtěte si také |
Máte selfie s tygrem? Instragram vás poučí o utrpení zvířat, které není na první pohled vidětAktuální kauza s výrobou tygřích preparátů by podle unie měl vést k hlubšímu zamyšlení a změně postojů. Na prvním místě je podle unie změna nyní naprosto nedostatečné legislativy.
Členy Unie českých a slovenských zoologických zahrad jsou Zoo Brno, Zoo Děčín, Safari-Park Dvůr Králové, Zoo Hodonín, Zoo Jihlava, Zoo Hluboká nad Vltavou, Zoopark Chomutov, Zoo Chleby, Zoo Liberec, Zoo Olomouc, Zoo Ostrava, Zoo Plzeň, Zoo Praha, Zoo Ústí nad Labem, Zoopark Vyškov, Zoo Zlín, Národná Zoo Bojnice, Zoo Bratislava, Zoo Košice, Zoo Spišská Nová Ves.
reklama