https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mercedes-dostal-v-koreji-pokutu-v-prepoctu-355-milionu-kc-kvuli-emisim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mercedes dostal v Koreji pokutu v přepočtu 355 milionů Kč kvůli emisím

7.2.2022 10:56 | SOUL (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Tama66 / Pixabay
Jihokorejský antimonopolní úřad (KFTC) se rozhodl vyměřit německé automobilce Mercedes-Benz a její jihokorejské divizi pokutu 20,2 miliardy wonů (zhruba 355 milionů Kč) za klamavou reklamu související s emisemi jejich naftových vozů. Informovala o tom agentura Reuters.
 

KFTC uvedl, že Mercedes pomocí instalace nezákonného softwaru do svých vozidel manipuloval se zařízeními pro snižování emisí. Tato zařízení tak za běžných jízdních podmínek podávala nižší výkon než během certifikačních testů. Podle úřadu bylo tímto softwarem vybaveno 15 modelů značky Mercedes, píše Reuters.

"Je smysluplné uvalit postihy na největšího prodejce dovážených vozů za bránění spotřebitelům v racionální volbě při nákupu prostřednictvím klamavé reklamy ohledně snižování emisí, a to dokonce i po skandálu dieselgate (německé automobilky Volkswagen)," uvedl KFTC.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že software umožňující manipulovat s testy nainstaloval do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

7.2.2022 16:27
Však oni si to vyberou od zákazníků :-)
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist