https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mestske-lesy-znojmo-vybizi-k-adoptovani-budky-pro-ptaky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Městské lesy Znojmo vybízí k adoptování budky pro ptáky

18.2.2021 01:48 | ZNOJMO (ČTK)
Zájemci mají na výběr z několika druhů budek, a to buď pro sýkorníky či rehkovníky zhruba za 300 korun nebo větší pro kalouse ušatého, puštíka a sýce za 600 korun. Po instalování budky na místo obdrží GPS souřadnice a certifikát o adopci. Ilustrační obrázek
Zájemci mají na výběr z několika druhů budek, a to buď pro sýkorníky či rehkovníky zhruba za 300 korun nebo větší pro kalouse ušatého, puštíka a sýce za 600 korun. Po instalování budky na místo obdrží GPS souřadnice a certifikát o adopci. Ilustrační obrázek
Foto | fraganda / Flickr
Mizící stromy v důsledku kůrovcové kalamity jsou problémem pro řadu ptáků, kterým ubývají přirozené hnízdní možnosti. Městské lesy Znojmo proto spustily akci Adoptuj si budku, jejíž cílem je opeřencům poskytnout nové hnízdní budky a umístit je na vhodná stanoviště v městských lesích. Akce potrvá do konce letošního září, uvedla Petra Maršounová ze znojemského městského úřadu.
 

Zájemci mají na výběr z několika druhů budek, a to buď pro sýkorníky či rehkovníky zhruba za 300 korun nebo větší pro kalouse ušatého, puštíka a sýce za 600 korun. Po instalování budky na místo obdrží GPS souřadnice a certifikát o adopci.

"Sovy nám lesníkům pomáhají v ochraně lesa. Dokážou totiž ulovit velké množství hlodavců, kteří páchají obrovské škody nejenom v zemědělství, ale i na nově vysázených stromcích na pasekách. Trávení hlodavců se chceme rozhodně vyhnout. Stromy musí zpět do lesa, holiny se musí znovu rychle zazelenat," uvedla za městské lesy Jana Trojanová.

Dřevo, ze kterého lesníci budky vyrobili, pochází z městských lesů, kde se pod záštitou certifikace PEFC hospodaří trvale udržitelným způsobem. Cílem certifikace je zachování lesů a jejich rozšiřování, aby současné i budoucí generace, mohli využívat environmentálních, sociálních a ekonomických přínosů, které lesy nabízejí se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist