https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/misto-koledovani-mohli-lide-na-prochazku-do-rezervace-soos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Místo koledování mohli lidé na procházku do rezervace Soos

14.4.2020 00:15 | K. VARY (ČTK)
Rezervace Soos prochází různými úpravami a rekunstrukcemi, a také proto bylo velikonoční zpřístupnění naučné stezky mimořádné. / Ilustrační foto
Rezervace Soos prochází různými úpravami a rekunstrukcemi, a také proto bylo velikonoční zpřístupnění naučné stezky mimořádné. / Ilustrační foto
Foto | Hans-Peter Scholz / Wikimedia Commons
Mimořádné prohlídky venkovní naučné stezky nabídla o Velikonocích přírodní rezervace Soos u Františkových Lázní. Procházka tak návštěvníkům nahradila koledování, které se kvůli opatřením proti šíření koronaviru nemělo dít.
 

Oblíbené místo k výletům lákalo hlavně rodiny s dětmi. Auta ale přijížděla postupně, a tak se na více než kilometrové stezce hloučky netvořily. "Zatím za Velikonoce přišlo asi 300 lidí," řekla včera dopoledne recepční v rezervaci Soos. Návštěvníci mohli využít sníženého vstupného. Dospělí zaplatili jen 50 korun, děti mohly na procházku zdarma.

Rezervace Soos prochází různými úpravami a rekunstrukcemi, a také proto bylo velikonoční zpřístupnění naučné stezky mimořádné. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 ale nebyly otevřené objekty muzea nebo toalety.

V Karlovarském kraji lidé na včerejší Velikonoční pondělí, které je za normálních okolností vyhrazeno setkávání a pomlázce, vesměs dodržovali doporučení, aby letos pomlázku zrušili. V Sokolově, Kynšperku nad Ohří nebo Chebu zpravodaj ČTK včera dopoledne nezahlédl jediného koledníka. Pokud už někdo v liduprázdných ulicích byl, šlo většinou o lidi, kteří venčili psy.

Ale i další oblíbené turistické cíle, které lidé vyhledávají v době koronavirových opatření, zely dnes dopoledne prázdnotou. Například na rozhledně Cibulka u Krajkové na Sokolovsku, u níž o víkendu stává mnoho aut, bylo včera dopoledne zcela prázdno.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist