https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mitsubishi-zaplatila-v-nemecku-kvuli-afere-dieselgate-pokutu-25-milionu-eur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mitsubishi zaplatila v Německu kvůli aféře dieselgate pokutu 25 milionů eur

12.7.2021 09:53 | TOKIO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Japonská automobilka Mitsubishi před časem zaplatila v Německu kvůli dieselové aféře pokutu 25 milionů eur (zhruba 644 milionů Kč). Firma to potvrdila agentuře AFP. Její německé továrny loni prohledávali vyšetřovatelé a německé soudy pokutu nařídily 25. března.
 

"Frankfurtský soud nařídil pokutu (25 milionů eur 25. března), proti níž jsme se neodvolali," sdělil AFP mluvčí společnosti. Dodal, že Mitsubishi částku vyrovnala před koncem března.

Partnerská firma francouzského Renaultu a japonského Nissanu čelila obvinění, že kvůli nedostatečné kontrole středního managementu dávala do prodeje vozy, které nesplňovaly pravidla. Mitsubishi po vyšetřování uvedla, že se nedopustila "žádného podvodu" ohledně uvádění stupně znečištění montovaných dieselových motorů. To, že postupy nebyly porušovány vědomě nebo úmyslně, dnes znovu zdůraznil i mluvčí.

Skandál označovaný jako dieselgate vypukl v roce 2015, kdy německý výrobce Volkswagen přiznal, že namontoval do 11 milionů vozů software, který při testování falšoval hodnoty výfukových plynů. V hledáčku vyšetřovatelů se pak ocitly mnohé další automobilky od Daimleru přes Fiat Chrysler po francouzský Renault, značku Opel automobilky PSA a dokonce dodavatelská firma Bosch.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist