https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mondi-steti-uzavrelo-po-nedavne-ekologicke-havarii-dohodu-s-rybari
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mondi Štětí uzavřelo po nedávné ekologické havárii dohodu s rybáři

16.2.2022 16:45 | ŠTĚTÍ (ČTK)
Na základě uzavřené dohody Mondi uhradí částku několikanásobně převyšující škodu. Peníze použije svaz na obnovu populací v revíru. Firma se chce se svazem také domluvit na dlouhodobé spolupráci.
Na základě uzavřené dohody Mondi uhradí částku několikanásobně převyšující škodu. Peníze použije svaz na obnovu populací v revíru. Firma se chce se svazem také domluvit na dlouhodobé spolupráci.
Foto | Aztec / Wikimedia Commons
Společnost Mondi Štětí a Severočeský územní svaz Českého rybářského svazu uzavřely dohodu o finanční podpoře rozvoje populací ryb v řece Labi v reakci na nedávnou ekologickou havárii, ke které se firma přihlásila. V půlce ledna unikl hydroxid sodný do dešťové kanalizace, který způsobil úhyn několika tisíců ryb. Uvedl to tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský. Škodu, kterou havárie způsobila, neuvedl.
 

"Při společném jednání jsme nabyli dojmu, že společnost Mondi Štětí vzniklá situace mrzí a pracuje nejen na důkladném prošetření příčin a vyšším zabezpečení, aby se situace nemohla opakovat, ale zároveň se postavila čelem i k otázce poskytnutí finančních prostředků na obnovu rybích populací zasažených únikem nebezpečné látky," uvedl Skalský.

Na základě uzavřené dohody Mondi uhradí částku několikanásobně převyšující škodu. Peníze použije svaz na obnovu populací v revíru. Firma se chce se svazem domluvit na dlouhodobé spolupráci, která bude zřejmě spočívat v dalším posilování rybích společenstev, vzdělávacích projektů pro děti a mládež či ve spolupořádání akcí pro děti, rybářských závodů či úklidu kolem revírů. Severočeský svaz podle Skalského oceňuje, že se Mondi k havárii staví čelem a své pochybení nezakrývá ani nebagatelizuje.

Případ úhynu ryb vyšetřuje policie pro poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Havárií se zabývá i Česká inspekce životního prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

16.2.2022 18:51
Mondi Štětí zcela zjevně nepatří do svěřeneckých fondů.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist