https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-brnenske-vystaviste-se-po-sesti-letech-vraci-zemedelske-a-lesnicke-veletrhy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na brněnské výstaviště se po šesti letech vrací zemědělské a lesnické veletrhy

7.4.2024 00:15 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Po šesti letech se vrací na brněnské výstaviště veletrh zemědělské techniky Techagro. Kvůli covidové pandemii a jejím dopadům byl v letech 2020 a 2022 zrušený. Vzhledem k tomu, že má dvouletý cyklus, se tedy naposledy konal v roce 2018. Letos se uskuteční od 7. do 11. dubna a součástí jsou také lesnický veletrh Silva Regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa. Trojice veletrhů obsadí převážnou část pavilonů a také řadu volných ploch, řekl generální ředitel Jan Kubata.
 

Do Brna se sjede vystavovat 430 firem včetně velkých výrobců a dovozců zemědělské techniky, z toho 100 ze zahraničí. "Jsme za to rádi, protože se i po šestileté pauze ukazuje, že je to stále akce s mezinárodním přesahem," řekl manažer akce Petr Maliňák.

Vedle výstavy techniky a technologií je součástí bohatý doprovodný program. Jedním z velkých témat, ke kterému se každý den uskuteční několik přednášek a prezentací, je chytrá farma. Precizní zemědělství je trendem, který se již řadu let a stále intenzivněji prosazuje a jeho součástí je moderní technika a technologie. Na veletrhu zájemci uvidí i možnosti využití a uslyší zkušenosti z praxe.

V neděli se také na výstavišti uskuteční sněm Agrární komory ČR, v pondělí se za účasti některých členů vlády bude konat celý den konference s názvem Klimatická změna a zemědělství. "Část doprovodného programu je určena pro odbornou veřejnost, část pro širokou veřejnost," řekl Maliňák. V neděli a v pondělí se uskuteční také kvalifikace Mistrovství ČR v dřevorubeckém sportu a poprvé budou soutěžit i ženy. Na jedné z volných ploch lidé uvidí i přehlídku hospodářských zvířat.

Vzhledem ke zkušenostem z letošního veletrhu Motosalon, při němž v okolí výstaviště zkolabovala doprava, apelují pořadatelé na návštěvníky, aby v co největší míře použili veřejnou dopravu. Pro ty, kteří přijedou autem, jsou připravená parkoviště jak uvnitř areálu, tak v jeho sousedství. Lidé by podle Maliňáka měli plánovat tak, aby přijeli s dostatečnou časovou rezervou, než se jim podaří zaparkovat a dostat se do areálu. "Připravili jsme také on-line aplikaci, na které lidé uvidí možnosti parkování, aktuální naplněnost parkovišť, mohou se na ně také nechat navigovat pomocí aplikace. A také jim aplikace napoví, jak se od parkoviště dostat na výstaviště veřejnou dopravou," řekl Maliňák. Pořadatelé odhadují, že by mohlo do Brna v pěti dnech přijet 71 000 lidí, avšak dělat prognózy po šestileté pauze je podle Maliňáka ošidné. Dopravu v okolí výstaviště kromě masy návštěvníků, která je očekávatelná, komplikují stavby v jeho okolí.

Dopravní podnik také vypraví posilové linky. Tramvajové linka P1 pojede v trase Malinovského náměstí - Hlavní nádraží - Mendlovo náměstí - Pisárky od neděle. Tramvajová linka P2 v trase Stará osada - Hlavní nádraží - Pisárky bude jezdit až od pondělí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist