https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-jihu-kanady-v-provincii-quebec-se-vzacne-vyskytl-ledni-medved
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jihu Kanady, v provincii Quebec, se vzácně vyskytl lední medvěd

2.5.2022 00:32 (ČTK)
Studie z roku 2020 publikovaná v časopise Nature Climate Change uvedla, že globální oteplování může vést k téměř úplnému vyhynutí tohoto ikonického zvířete.
Studie z roku 2020 publikovaná v časopise Nature Climate Change uvedla, že globální oteplování může vést k téměř úplnému vyhynutí tohoto ikonického zvířete.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na jihu Kanady, v provincii Quebec, se vzácně vyskytl lední medvěd. Svědci šelmu, která symbolizuje globální oteplování pozorovali v sobotu u vesnice Madeleine-Centre na poloostrově Gaspé. Informovala o tom agentura AFP. Policie místní nabádala, aby zůstali v bezpečí domova.
 

"Pes štěkal a já jsem slyšel, jak můj partner křičí 'Je tu medvěd! Je tu medvěd!'" řekla agentuře AFP Sophie Bonnevilleová, která ve vesnici se zhruba dvěma tisíci obyvateli žije několik měsíců v roce. Madeleine-Centre leží více než 800 kilometrů severovýchodně od Montrealu a v současné době je pokrytá sněhem.

"Je velmi neobvyklé vidět tento severský druh tak daleko od jeho jižní hranice rozšíření," řekla agentuře AFP bioložka Lyne Morissette, která se zabývá mořskou ekologií. "Souvisí s tím současná změna klimatu," dodala.

Policie v sobotu zajišťovala bezpečnost v oblasti, kam chodí lidé na procházky. "Chodili jsme od domu k domu a radili obyvatelům oblasti, aby zůstali doma," řekl mluvčí místní policie Stéphane Tremblay s tím, že podobnou situaci "ještě nezažil".

"Se změnou klimatu je možné všechno," konstatovala Bonnevilleová. Než se šelma ztratila v lese, stačila si ji vyfotit.

Studie z roku 2020 publikovaná v časopise Nature Climate Change uvedla, že globální oteplování může vést k téměř úplnému vyhynutí tohoto ikonického zvířete. Ledové kry, jeho životní prostředí, totiž postupně mizí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist