https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-jihu-mexickeho-zalivu-hasili-pozar-na-mori-nikdo-nebyl-zranen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jihu Mexického zálivu hasili požár na moři, nikdo nebyl zraněn

3.7.2021 19:19 (ČTK)
Příčina incidentu není zatím jasná. Spekuluje se o tom, že z ventilu plynovodu unikl plyn. Ilustrační foto
Příčina incidentu není zatím jasná. Spekuluje se o tom, že z ventilu plynovodu unikl plyn. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na jihu Mexického zálivu po několika hodinách uhasili požár na mořské hladině, který vznikl v pátek zřejmě kvůli úniku plynu z podvodního potrubí. Informovala o tom v noci na dnešek agentura Europa Press. Při události, jejíž příčina je zatím nejasná, nebyl nikdo zraněn.
 

Požár vypukl u pobřeží mexického státu Campeche v místě, kde působí mexická státní firma Pemex. Nehoda se stala v pátek kolem páté ráno místního času asi 400 metrů od těžební plošiny. Kolem 10:45 místního času byl podle firmy Pemex obnoven normální provoz plošiny.

Společnost Pemex v prohlášení také uvedla, že při nehodě nebyl nikdo zraněn. Příčina incidentu není zatím jasná. Spekuluje se o tom, že z ventilu plynovodu unikl plyn.

Také mexický prezident Andrés Manuel López Obrador novinářům po slavnostním otevřením baseballového stadionu ve městě San Luis Río Colorado řekl, že při nehodě nikdo nezemřel a že příčina požáru se vyšetřuje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

3.7.2021 19:45
Proč to proboha hasili? Nikoho to neohrožovalo a dnes z toho uniká ve velkém metan, který je 20x účinnější skleníkový pyn, než CO2.
Nemohli jen uzavřít kohout a tu větev vyřadit, než se opraví?? Stejně to musí udělat.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist