https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-kokorinsku-vzplal-na-dvou-mistech-les-zasahoval-vrtulnik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Kokořínsku vzplál na dvou místech les, zasahoval vrtulník

23.7.2018 00:35 | MĚLNÍK (ČTK)
Se dvěma požáry lesa v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko bojovali včera hasiči. / Ilustrační foto CHKO Kokořínsko
Se dvěma požáry lesa v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko bojovali včera hasiči. / Ilustrační foto CHKO Kokořínsko
Foto | Trachemys / Wikimedia Commons
Se dvěma požáry lesa v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko bojovali včera hasiči. Včerejšího rána hořelo u Nosálova na Mělnicku, hasiči požár lokalizovali po poledni. Odpoledne ale začal hořet les na ploše přibližně 100 krát 150 metrů o několik kilometrů dál u obce Jestřebice, hasiči oheň dostali pod kontrolu asi za hodinu. V obou případech museli kvůli obtížně přístupnému terénu použít i vrtulník s vakem na vodu.
 

Oheň u Nosálova zničil zhruba hektar porostu. Hasiči o něm dostali informaci v neděli kolem 07:30. Zatím není jasné, jak vznikl. "Jednou z pravděpodobných příčin je rozdělávání ohně," řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Škodu budou hasiči teprve vyčíslovat ve spolupráci se správci chráněné krajinné oblasti. V neděli večer už měli oheň pod kontrolou, prolévali pouze zbylá doutnající ložiska vodou a chystali se na předání požářiště správci CHKO Kokořínsko.

U Jestřebic vypukl požár v mimořádně obtížném terénu. Rovněž tam ale hasiči večer už jen dohašovali. Příčinu a přibližnou škodu ještě neznají.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist