https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-novem-zelandu-zemrela-zena-patrne-po-utoku-zraloka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Novém Zélandu zemřela žena patrně po útoku žraloka

10.1.2021 11:57 | WELLINGTON (ČTK)
Waihi Beach.
Waihi Beach.
Na Novém Zélandu zemřela patrně po útoku žraloka žena. Jde pravděpodobně o první smrtelný žraločí útok v zemi za posledních osm let, informovala agentura AP. Neštěstí se podle policie stalo v oblíbeném turistickém resortu Waihi Beach, asi 150 kilometrů jízdy autem na jihovýchod od největšího novozélandského města Aucklandu.
 

Záchranáři vyjeli na místo ve čtvrtek odpoledne po hlášení, že ve vodě byla zraněna žena. "Vypadá to, že ji zranil žralok," uvedl policejní inspektor Dean Anderson.

Žena byla vytažena z moře s poraněnýma nohama a pokusy o záchranu jejího života na pláži byly marné, uvedla místní média. Zdravotnickým záchranářům, plavčíkům a dalším záchranným složkám na místě pomáhal i lékař na dovolené, řekl Anderson. Žena, jejíž totožnost úřady nezveřejnily, má být podrobena pitvě.

Předchozí útok žraloka s fatálními následky se na Novém Zélandě odehrál v únoru 2013, kdy 46letého plavce napadla paryba v turistickém středisku Muriwai Beach, asi 40 kilometrů západně od Aucklandu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JB

Josef BIS

10.1.2021 19:43
Tak nevím jak to souvisí s ekologií. Asi že je o jednoho člověka méně.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist