https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-ochranu-lesu-bude-potreba-1-5-miliardy-eur-mini-nemecka-ministryne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na ochranu lesů bude potřeba 1,5 miliardy eur, míní německá ministryně

13.8.2019 00:07 | BERLÍN (ČTK)
Na ochranu německých lesů v dobách klimatických změn bude v příštích letech potřeba investic ve výši přinejmenším 1,5 miliardy eur. / Ilustrační foto
Na ochranu německých lesů v dobách klimatických změn bude v příštích letech potřeba investic ve výši přinejmenším 1,5 miliardy eur. / Ilustrační foto
Na ochranu německých lesů v dobách klimatických změn bude v příštích letech potřeba investic ve výši přinejmenším 1,5 miliardy eur (38,8 miliardy korun). Listu Augsburger Allgemeine to řekla ministryně zemědělství Julia Klöcknerová (CDU), která chce v září k tématu ochrany lesů svolat zvláštní jednání expertů.
 

"Musíme teď začít něco dělat, protože les je naším ochráncem klimatu číslo jedna, naší zelenou plící," poznamenala Klöcknerová, podle níž je jen na odstranění novějších škod způsobených bouřemi a požáry potřeba kolem 500 milionů eur. "K lepšímu přizpůsobení lesů na klimatické změny potřebujeme navíc v příštích letech miliardu eur," míní.

O tom, jak nejlépe peníze využít, mají podle Klöcknerové rozhodnout právě experti, které na 25. září pozvala na jednání do Berlína.

Německo stejně jako další evropské země v posledních letech stále častěji čelí vlnám veder a sucha, které mají dramatické dopady na zdejší lesy. Na některých místech odumírají lesy staré i více než sto let, navíc se mnohem snadněji rozmnožuje kůrovec. Ohroženy jsou podle odborníků celkem stovky milionů stromů. Šéf německých lesníků Georg Schirmbeck loni v srpnu v této souvislosti hovořil o stoleté katastrofě. Letošní červenec tehdejší teploty ještě o něco překonal.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist