https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/namibie-posle-do-indie-gepardy-jejich-domovem-se-stane-park-v-madhjapradesi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Namibie pošle do Indie gepardy, jejich domovem se stane park v Madhjapradéši

23.7.2022 02:33 | Windhoek (ČTK)
V národním parku ve státě Madhjapradéš na gepardy čeká hojnost kořisti a správci parku doufají, že se tam začnou rozmnožovat. Populace geparda indického, který je poddruhem geparda štíhlého, byla v Indii vyhubena zhruba před 70 lety.
V národním parku ve státě Madhjapradéš na gepardy čeká hojnost kořisti a správci parku doufají, že se tam začnou rozmnožovat. Populace geparda indického, který je poddruhem geparda štíhlého, byla v Indii vyhubena zhruba před 70 lety.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Indie a Namibie podepsaly dohodu, na jejímž základě budou z jihoafrické země do národního parku v indickém státě Madhjapradéš převezeni gepardi štíhlí. Domovinu i kontinent má celkem změnit 50 těchto kočkovitých šelem, z nichž některé budou i z Jihoafrické republiky.
 

Jak informoval zpravodajský server BBC News, prvních osm gepardů má do Indie dorazit příští měsíc. V národním parku ve státě Madhjapradéš na nejrychlejší suchozemská zvířata čeká hojnost kořisti a správci parku doufají, že se tam gepardi začnou rozmnožovat.

Populace geparda indického, který je poddruhem geparda štíhlého, byla v Indii vyhubena zhruba před 70 lety. Gepard indický nyní žije pouze v Íránu a jeho kriticky ohrožená populace čítá jen několik desítek kusů.

Přesun gepardů štíhlých z Afriky do Asie se uskuteční na základě pravidel Mezinárodního svazu na ochranu přírody (IUCN), ujistilo Dillí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

23.7.2022 19:29
Nebudou tam prudit zlodějské hyeny a lvi, tak snad se jim bude dařit. Dobrý projekt!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist