https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/narodni-park-podyji-opet-oceni-projekty-citlive-k-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Národní park Podyjí opět ocení projekty citlivé k přírodě

27.11.2018 00:21 | ZNOJMO (ČTK)
Mezi čtyřmi navrženými projekty je například péče o louky v okolí Hnanic.
Mezi čtyřmi navrženými projekty je například péče o louky v okolí Hnanic.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vedení Národního parku Podyjí i letos ocení projekty citlivé k přírodě a prospěšné prostředí, v němž žijí obyvatelé této chráněné oblasti na Znojemsku. Cenu dostanou také lidé, kteří se o to zasloužili. Jednoho z nich vybere v anketě veřejnost. Mezi čtyřmi navrženými projekty je například péče o louky v okolí Hnanic nebo citlivá rekonstrukce střechy vranovského zámku. V tiskové zprávě to uvedl mediální koordinátor ankety David Grossmann.
 

Tři z kandidátů, kteří budou oceněni, vyberou ochranáři. O čtvrtém mohou rozhodnout lidé v hlasování na webu. Cílem ankety nazvané Dobrý skutek pro Podyjí je přimět veřejnost k větší péči o národní park, jeho přírodu i četné památky, které jej na mnoha místech krášlí. Národní park anketu pravidelně vyhlašuje od roku 2012.

Veřejnost vybere svého vítěze hlasováním na webu do 9. prosince. Oceněné projekty, instituce či lidi pak ochranáři vyhlásí 11. prosince ve znojemském Domě umění.

Mezi navrženými je letos šetrná péče o louky a pastviny v okolí Hnanic nebo rekonstrukce krovů a střechy vranovského zámku, která umožňuje nejen stálé hnízdění rorýsů, ale také pobyt netopýra velkého na letní kolonii. Ocenění může získat i entomolog Jan Šumpich, a to za zmapování a propagaci podyjských motýlů, či Jan Kozdas, a to za ochranu krajiny jako odkazu předků.

Loni si ocenění odnesl například bývalý ředitel rakouského Národního parku Thayatal Ludwig Schleritzko, cenu dostal za podporu a prohlubování přeshraniční spolupráce. Veřejnost poslala v internetové anketě nejvíce hlasů vzdělávacímu projektu PřírUčKa: Příroda - Učebnice - Kamarádka, za kterým stály týmy učitelů ze čtyř znojemských škol.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist