https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/narodni-zemedelske-muzeum-zpristupni-novy-centralni-depozitar-v-caslavi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Národní zemědělské muzeum zpřístupní nový centrální depozitář v Čáslavi

13.5.2023 11:29 | ČÁSLAV (ČTK)
Národní zemědělské muzeum v neděli mimořádně zpřístupní nový centrální depozitář v Čáslavi na Kutnohorsku. Kurátoři lidem umožní nahlédnout do některých prostor včetně technického zázemí a přiblíží jim práci s uloženými sbírkovými předměty, informovala ČTK mluvčí muzea Jitka Taussiková.
 

Komentované prohlídky začínají ve 13:00, 14:30 a 16:00, sraz návštěvníků je u pokladny. Součástí bude promítání snímku z výstavby depozitáře.

Provozně nízkonákladový depozitář byl otevřen v listopadu 2021 a jde o první centrální depozitář v historii muzea. Prostory slouží především pro pracoviště muzea v Praze, Čáslavi a na zámku Kačina pro téměř polovinu podsbírek a fondů. Díky depozitáři se zlepšily podmínky pro uložení sbírkových předmětů a vzniklo i kvalitní badatelské zázemí. Přímo v objektu depozitáře je i konzervátorsko-restaurátorská dílna, která slouží k ochraně i úpravě sbírkových předmětů. Zároveň s depozitářem vybudovalo muzeum i termokomoru, která umožňuje netoxickou likvidaci dřevokazného hmyzu.

Národní zemědělské muzeum spadá pod ministerstvo zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Spolu s hlavní výstavní budovou v Praze na Letné má muzeum pobočky v Čáslavi, Ostravě, ve Valticích a na zámcích Kačina a Ohrada.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist