https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/neberte-medvedovi-hracku-muze-to-byt-granat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Neberte medvědovi hračku! Může to být granát...

28.9.2016 17:22 | VARŠAVA (ČTK)
Jak vylíčila mluvčí zahrady Malgorzata Chodylová, jeden z návštěvníků zoo, příslušník pohraniční stráže, si povšiml, že medvědice Ewka si ve výběhu hraje s čímsi velmi divným. Ilustrační obrázek
Jak vylíčila mluvčí zahrady Malgorzata Chodylová, jeden z návštěvníků zoo, příslušník pohraniční stráže, si povšiml, že medvědice Ewka si ve výběhu hraje s čímsi velmi divným. Ilustrační obrázek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Odebrat medvědovi hračku může být docela nebezpečné, zvláště když hračkou je minometný náboj. Asi takové poučení podle agentury AP plyne ze sobotní příhody v zoologické zahradě v Poznani na západě Polska.
 

Jak vylíčila mluvčí zahrady Malgorzata Chodylová, jeden z návštěvníků zoo, příslušník pohraniční stráže, si povšiml, že medvědice Ewka si ve výběhu hraje s čímsi velmi divným. Bližší prozkoumání potvrdilo, že jde o minometný náboj z dob druhé světové války, který šelma ve výběhu vyhrabala.

Na místo byli přizváni pyrotechnici, kteří - jakmile medvědice byla z výběhu odlákána a veřejnost z okolí vykázána - nebezpečnou hračku zneškodnili. Prozkoumali také terén, nic dalšího však nenalezli.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist