https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejdrazsi-poradce-ma-ministr-zivotniho-prostredi-tomas-chalupa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejdražší poradce má ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

4.3.2013 12:57 | PRAHA (Ecomonitor)
Za loňský rok vyplatil ministr Tomáš Chalupa svým poradcům přes pět milionů korun. Nejvíc ze všech ministrů.
Za loňský rok vyplatil ministr Tomáš Chalupa svým poradcům přes pět milionů korun. Nejvíc ze všech ministrů.
Foto | Hugo Charvát / Ekolist.cz
Žebříček nejdražších ministerských poradců má podle serveru Lidovky.cz jednoznačného vítěze: ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) za ně loni utratil více než pět a půl milionů korun.
 

"Kabinet pana ministra vyplatil v roce 2012 za poradenství 5 662 021 korun," uvedl pro server Lidovky.cz Chalupův mluvčí Matyáš Vitík. Doklady o poradenství, které má server neoficiálně k dispozici, však ukazují o 1,2 milionu vyšší účet. I tak cifra předkládaná ministerstvem zajišťuje Chalupovu úřadu první místo v žebříčku nejdražších poradců. A to s velkým náskokem.

Chalupův úřad se obhajuje mimo jiné tím, že předchůdce Martin Bursík (SZ) měl rádců ještě víc. "Neumíme posoudit, zda je konzultací hodně nebo málo, ale podle našich informací bylo například za pana ministra Bursíka celkem osmnáct poradců v roce 2007, třináct v roce 2008 a osmnáct v roce 2009," říká Vitík. Částku, kterou vyplatil za poradenství Bursík, ale úřad neuvádí.

Tomáš Chalupa například vyplatil za mediální poradenství takřka devět set tisíc korun, i když na ministerstvu má "odbor tiskový a marketingu".


reklama

 
Další informace |
Více informací, včetně výpisu konkrétních poradců a jejich odměn, naleznete na serveru Lidovky.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist