https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejlepsi-ekofarmou-roku-je-bezdekovsky-mlyn-z-rohozne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejlepší ekofarmou roku je Bezděkovský mlýn z Rohozné

28.5.2019 00:15 | JIHLAVA (ČTK)
Manželé Řezníčkovi hospodaří na 180 hektarech půdy. Chovají masný skot a ovce a v režimu ekologického zemědělství pěstují obilí i brambory. Jejich zvířata jsou na pastvě od jara do podzimu. / Ilustrační foto
Manželé Řezníčkovi hospodaří na 180 hektarech půdy. Chovají masný skot a ovce a v režimu ekologického zemědělství pěstují obilí i brambory. Jejich zvířata jsou na pastvě od jara do podzimu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nejlepší ekofarmou tohoto roku je Bezděkovský mlýn rodiny Řezníčkovy v Rohozné na Jihlavsku zaměřený na chov masného skotu. Ocenění Svazu ekologických zemědělců (PRO-BIO) současně s cenou Bartákův hrnec farmáři převezmou v sobotu, kdy bude statek zároveň přístupný veřejnosti. Včera o tom informovala manažerka svazu PRO-BIO Kateřina Urbánková. Obě ocenění se letos spojí v jedno poprvé.
 

Manželé Řezníčkovi hospodaří na 180 hektarech půdy. Chovají masný skot a ovce a v režimu ekologického zemědělství pěstují obilí i brambory. Jejich zvířata jsou na pastvě od jara do podzimu.

Svaz PRO-BIO vybírá každoročně Nejlepšího sedláka roku, Nadační fond Richarda Bartáka uděluje ocenění Bartákův hrnec nejlepší ekologické farmě. Bezděkovský mlýn si podle Urbánkové obě ocenění zaslouží za ukázkovou činnost nejen v chovu masného skotu, ale celkové za hospodaření v režimu ekologického zemědělství.

Sobotní slavnost v Bezděkovském mlýně začne v 10:00, kromě prohlídky statku nabídne i ochutnávku biopotravin a farmářský trh. Podrobnosti o statku jsou na jeho webu.

Bartákův hrnec (který bude plný nových dvacetikorun) letos získává v pořadí již 27. ekologický statek. Zakladatelem akce je Richard Barták, nestor a jeden z prvních propagátorů ekologického zemědělství v České republice.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist