https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-afd-hodla-klast-vetsi-duraz-na-ekologicka-temata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá AfD hodlá klást větší důraz na ekologická témata

2.7.2019 00:18 | BERLÍN (ČTK)
Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) hodlá klást do budoucna mnohem větší důraz na ekologická témata. / Ilustrační foto
Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) hodlá klást do budoucna mnohem větší důraz na ekologická témata. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Pexels / Pixabay
Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) hodlá klást do budoucna mnohem větší důraz na ekologická témata. Po víkendovém uzavřeném jednání poslanců strany to včera oznámil místopředseda parlamentní frakce Peter Felser, informovala agentura DPA. Zákonodárci se měli původně od pátku do neděle radit v polském Štětíně, hotel ale na poslední chvíli rezervaci německých politiků zrušil.
 

V Německu v poslední době roste význam ekologických témat a boje proti změnám klimatu a v souvislosti s tím prudce vzrostla podpora Zelených, kteří se v nedávných volbách do Evropského parlamentu stali po vládní konzervativní unii CDU/CSU dokonce druhou nejsilnější stranou. Po volbách začaly německé strany hýřit plány na lepší ochranu klimatu. Dokonce i mládežnická organizace AfD na konci května vyzvala, aby strana přehodnotila svůj skepticismus ohledně klimatické změny.

Po víkendovém jednání včera AfD oznámila, že se v příštích týdnech a měsících hodlá ve zvýšené míře zabývat ekologickými tématy. Ochrana přírody a zvířat bude hrát "velmi velkou roli", řekl včera na tiskové konferenci místopředseda parlamentní frakce AfD Peter Felser. Ochrana životního prostředí je podle něj "svým původem konzervativní téma", které CDU kancléřky Angely Merkelové "bez boje" přenechala Zeleným.

Víkendové jednání AfD zaujalo německá média nejen kvůli výsledku, ale také kvůli místu jeho konání. Několik desítek poslanců se nakonec sešlo v budově Spolkového sněmu v Berlíně, původně ale plánovali debatovat o směřování strany na výjezdním zasedání. Protože nesehnali v Německu žádný hotel, který by je ubytoval, rezervovali si zhruba 160 pokojů pro poslance a jejich spolupracovníky v polském městě Štětín, které leží nedaleko německé hranice, asi 120 kilometrů severovýchodně od Berlína.

V pátek, několik hodin před plánovanou slavnostní večeří poslanců protiimigrační strany ale štětínský hotel rezervaci zrušil. Za důvod označil problémy s dodávkami elektřiny. Mluvčí AfD rozhodnutí hotelu kritizoval a uvedl, že strana nyní bude škodu zhruba 70.000 eur (1,8 milionu korun) po hotelu vymáhat.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist