https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-policie-zastavila-dodavku-jedouci-z-cr-do-belgie-v-niz-bylo-60-stenat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá policie zastavila dodávku jedoucí z ČR do Belgie, v níž bylo 60 štěňat

6.1.2022 11:08 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policisté na dálnici u západoněmeckého Eschweileru v noci na středu zastavili dodávku, jejíž slovenský řidič v nákladním prostoru v rozporu s předpisy převážel z Česka do Belgie více než 60 štěňat. Na svých internetových stránkách o tom ve středu informovala policie v Kolíně nad Rýnem.
 

Při veterinární prohlídce se ukázalo, že štěňata nejsou řádně očkovaná. Zabavila je veterinární správa. Těchto zvířat, která byla po cestě oslabená, se pak ujaly útulky v okolí, které jim poskytly náležitou lékařskou péči. Jedenapadesátiletému řidiči a jeho o tři roky mladšímu pomocníkovi hrozí trest za porušení předpisů týkajících se dovozu psů a za falšování úředních listin.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rb

radim buffalo tobias

9.1.2022 06:53
no a jaký teda postih v Německu takovýmto pašeráckým hovadům, tam hrozí ?
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

9.1.2022 06:55
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

9.1.2022 06:56
myslím tím jaký flastr.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist