https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-vlada-nevylucuje-dalsi-svolavani-aut-kvuli-emisim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá vláda nevylučuje další svolávání aut kvůli emisím

2.7.2018 00:22 | BERLÍN (ČTK)
Německé ministerstvo dopravy minulý měsíc oznámilo, že zhruba 774.000 automobilů Mercedes-Benz v Evropě je vybaveno nepřípustným softwarem pro regulaci emisí. / Ilustrační foto
Německé ministerstvo dopravy minulý měsíc oznámilo, že zhruba 774.000 automobilů Mercedes-Benz v Evropě je vybaveno nepřípustným softwarem pro regulaci emisí. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá vláda pokračuje v kontrole automobilového sektoru kvůli ilegálnímu softwaru pro regulaci emisí a nevylučuje další svolávání automobilů k úpravě. Německému listu Handelsblatt to řekl ministr dopravy Andreas Scheuer.
 

Německé ministerstvo dopravy minulý měsíc oznámilo, že zhruba 774.000 automobilů Mercedes-Benz v Evropě je vybaveno nepřípustným softwarem pro regulaci emisí. V samotném Německu se uvedený problém týká 238.000 automobilů, které vláda nařídila svolat k úpravě.

"Budeme dál zkoumat situaci," řekl Scheuer listu Handelsblatt. Dodal, že ministerstvo sleduje rovněž automobily zahraničních výrobců, nejmenoval však žádné konkrétní značky.

Automobilové emise se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy německý koncern Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se týká také zhruba 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist