https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-eu-zaslalo-svuj-plan-ochrany-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německo EU zaslalo svůj plán ochrany klimatu

14.6.2020 22:10 | BERLÍN (ČTK)
Jeden ze dvou plánů, které vyhodnocuje Evropská komise, počítá s 50procentním snížením emisí v celé sedmadvacítce, druhý s 55procentním.
Jeden ze dvou plánů, které vyhodnocuje Evropská komise, počítá s 50procentním snížením emisí v celé sedmadvacítce, druhý s 55procentním.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Foto-Rabe / Pixabay
Německo Evropské unii odevzdalo svůj plán ochrany klimatu. Učinilo tak s půlročním zpožděním, připomněla agentura Reuters. Německý plán je přitom v souladu s ambicióznějším ze dvou cílů snížení emisí skleníkových plynů zvažovaných Evropskou komisí: Berlín chce podle desetiletého energetického a klimatického plánu snížit množství emisí skleníkových plynů oproti úrovním z roku 1990 o 55 procent do roku 2030.
 

Jeden ze dvou plánů, které vyhodnocuje Evropská komise, počítá s 50procentním snížením emisí v celé sedmadvacítce, druhý s 55procentním. Komise přitom chce cíl stanovit v září a nasměrovat blok k dlouhodobějšímu cíli dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality.

O tom, který záměr je reálný, chce komise rozhodnout na základě plánů předložených jednotlivými členskými státy. Svůj plán do Bruselu ještě nezaslalo Irsko.

Podle Reuters se očekává, že komise navrhne 55procentní cíl, ale musí se na něm dohodnout s členskými státy. V té souvislosti Reuters připomíná, že některé země, jako například Česká republika, tvrdí, že není dosažitelné překročení stávajícího cíle, tedy snížení emisí do roku 2030 o 40 procent.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist