https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-se-zelenymi-ve-vlade-cekaji-uhelne-elektrarny-asi-horsi-casy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německo: Se Zelenými ve vládě čekají uhelné elektrárny asi horší časy

25.9.2017 18:12 | BERLÍN (ČTK)
Strana vyzývá k zákazu prodeje osobních automobilů se spalovacím motorem už od roku 2030 a k uzavření uhelných elektráren ke stejnému datu, píše agentura Reuters.
Strana vyzývá k zákazu prodeje osobních automobilů se spalovacím motorem už od roku 2030 a k uzavření uhelných elektráren ke stejnému datu, píše agentura Reuters.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pokud v nové německé vládě stanou Zelení, automobilový průmysl a energetiku možná čekají horší časy. Strana vyzývá k zákazu prodeje osobních automobilů se spalovacím motorem už od roku 2030 a k uzavření uhelných elektráren ke stejnému datu, píše agentura Reuters.
 

Analytikové poznamenávají, že hlasy Zelených by nejspíš měly větší dopad na uhelný průmysl než na automobilky. Jako největší německý vývozce a zaměstnavatel více než osmi tisícovek lidí je automobilový sektor příliš důležitý, než aby byly požadavky Zelených na sto procent splněny. Navíc zákaz prodeje vozů s benzinovými a naftovými motory chtějí o celých deset let dřív než Británie a Francie. Podle názoru Hannse Koeniga z poradenské společnosti Aurora Energy Research by proti tvrdým zásahům do sektoru byly nejen FDP a CSU, ale dokonce i část Zelených.

Co se týče elektráren spalujících uhlí, tam je podle něho situace jiná. Analytici z investiční společnosti Jefferies ale mají za to, že termín 2030 pro zrušení elektráren spalujících uhlí je nereálný. Německo by přišlo o 50 procent výroby elektrické energie a i když by polovinu výpadku nahradily elektrárny spalující plyn, musely by být vybudovány kapacity využívající obnovitelné zdroje o výkonu 130 gigawattů. Největší znečišťovatel, hnědouhelné elektrárny, se na produkci sektoru podílejí 23 procenty.

Zatímco akcie podniků automobilového sektoru dnes po počátečním propadu ztráty vyrovnaly, akcie elektrárenské RWE klesly o 4,6 procenta na nejnižší úroveň za šest týdnů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist