https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecti-celnici-znicili-tunu-koralu-ci-musli-nemeckych-rekreantu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Němečtí celníci zničili tunu korálů či mušlí německých rekreantů

11.9.2018 00:30 (ČTK)
Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. / Ilustrační foto
Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Celní úřad Praha Ruzyně
Němečtí celníci v Bavorsku zničili tunu ilegálně dovezených korálů, mušlí a ulit. Jde o suvenýry z dovolených zabavené od roku 1995, informoval včera celní úřad v Rosenheimu. Mezi zlikvidovanými exempláři jsou údajně i několik kilogramů těžké ulity křídlatců.
 

Smysluplné využití zabavených suvenýrů německých dovolenkářů nebylo možné, protože už existuje mnoho exemplářů používaných pro expozice a pedagogické účely, uvedla mluvčí celníků s odvoláním na německý úřad pro ochranu přírody.

Přibližně 2500 kusů korálů a schránek plžů bylo rozdrceno napadrť ve štěrkovně a promícháno se stavebním odpadem, který bude použit na podloží silnic.

V rosenheimském celním úřadě končí mnoho ilegálně pozůstatků zvířat - včetně naložených hadů, sloních nohou a slonoviny - zabavených na mnichovském letišti, napsala agentura DPA.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist