https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/netradicni-oslava-svatku-zamilovanych-vytrestejte-sveho-ex-a-zaroven-udelejte-radost-surikatam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Netradiční oslava svátku zamilovaných? Vytrestejte svého ex a zároveň udělejte radost surikatám

12.2.2019 08:33 | PRAHA (Ekolist.cz)
Nechte jméno svého expartnera sežrat surikatou.
Nechte jméno svého expartnera sežrat surikatou.
Chcete se rozloučit se svou minulostí originálním způsobem? Texaská zoo v El Pasu vám dává možnost. Pošlete jim jméno svého expartnera, na kterého zrovna s láskou nevzpomínáte, a surikaty se vám už postarají o zábavu. Píše o tom CBSnews.
 

Zamilovaní mají svátek. A co ti ostatní?

Móda svátku zamilovaných už dorazila i k nám. Ne každý ale tráví sv. Valentýna v náručí milované osoby. Vlastně, celkem dost lidí si teď tento svátek spojuje se spíše nehezkými vzpomínkami na lásky minulé a bývalé. A těm nyní, v čase kdy na ně budou útočit romantické filmy, tklivé melodie a růžová srdíčka ze všech stran, vychází v rámci netradiční valentýnské kampaně vstříc zoologická zahrada v texaském El Paso. Zařízení, které chová na 14 hektarech 220 druhů zvířat, si vydobylo popularitu na sociálních sítích speciálním valentýnským krmením surikat.

Pošlete správcům této zoo jméno svého expartnera. A oni jej připevní na tělo švába. A toho pak při online přenosu z krmení předhodí hladových surikatám. „Je to perfektní valentýnský dárek pro vaše ex,“ píše na facebookovém profilu koordinátorka kampaně zoo Sarah Borregová. „Surikaty totiž šváby milují, je to jejich zamilovaná pochoutka. A vy teď můžete tento den zpříjemnit sobě i surikatám.“ Soudě podle počtu sdílení této výzvy možná hrozí chovaných promykovitým šelmám přejedení. Přijde vám to poněkud pokleslé?

„Je to prostě jen zábavná cesta, jak přitáhnout společnost ke každodenním činnostem v zoo, včetně enrichmentu a krmení,“ říká Borregová. Ostatně, zoo v El Pasu není jediná, která na šváby před 14. únorem sází. V Zoo v Bronxu můžete od začátku února svým nemilovaným neláskám věnovat „věčný a jistě trvalý dárek“ v podobě adoptovaného švába určeného jako krmivo. V britském Hemsleyho centru pro ochranu přírody můžete za věnovaný peníz očekávat, že jednoho ze zdejších švábů pojmenují podle vašeho přání. Hezkého valentýna!


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
foto - Dohnal Radomír
Radomír Dohnal
Autor je spolupracovníkem Ekolistu.cz.
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist