https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/neutralitu-emisi-sklenikovych-plynu-v-roce-2045-v-nemecku-chvalila-take-spolkova-rada
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Neutralitu emisí skleníkových plynů v roce 2045 v Německu chválila také Spolková rada

28.6.2021 01:07 | BERLÍN (ČTK)
Již ve čtvrtek novelu klimatického zákona odsouhlasil Spolkový sněm. Před vstupem v platnost musí novinku podepsat prezident Frank-Walter Steinmeier, což je považováno za formalitu.
Již ve čtvrtek novelu klimatického zákona odsouhlasil Spolkový sněm. Před vstupem v platnost musí novinku podepsat prezident Frank-Walter Steinmeier, což je považováno za formalitu.
Německo nejpozději do roku 2045 dosáhne neutrality emisí skleníkových plynů. Počítá s tím zákon, který schválila Spolková rada, v níž jsou zastoupeny jednotlivé německé spolkové země. Již ve čtvrtek novelu klimatického zákona odsouhlasil Spolkový sněm. Před vstupem v platnost musí novinku podepsat prezident Frank-Walter Steinmeier, což je považováno za formalitu.
 

Zatímco vládní konzervativci CDU/CSU a sociální demokraté (SPD) jsou s novou úpravou spokojeni, opoziční Zelení mají výhrady, protože novela je podle nich málo odvážná a neobsahuje žádný konkrétní plán, jak stanovených cílů dosáhnout.

Důraznější klimatická opatření žádá i ekologické hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost), které dnes kvůli novele uspořádalo v Hamburku demonstraci.

Německo klimatický zákon změnilo z rozhodnutí ústavního soudu, podle kterého je stávající úprava znevýhodňovala budoucí generace. Vláda proto cíle zpřísnila, emisně neutrální bude Německo v roce 2045, což je o pět let dříve, než původně počítalo. Do roku 2030 pak země ve srovnání s rokem 1990 sníží o 65 procent emise skleníkových plynů. Dosavadní plán počítal s hodnotou 55 procent. K roku 2040 se chce Německo přiblížit k hranici devadesáti procent.


reklama

 
Aleš Zápotocký
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist