https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nizozemsko-zakaze-chov-norku-kvuli-koronavirove-nakaze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nizozemsko zakáže chov norků kvůli koronavirové nákaze

28.8.2020 17:55 | HAAG (ČTK)
V Nizozemsku byl koronavirus zaznamenán ve 40 chovných provozech, přičemž v několika případech se nákaza přenesla z norků na lidi.
V Nizozemsku byl koronavirus zaznamenán ve 40 chovných provozech, přičemž v několika případech se nákaza přenesla z norků na lidi.
Po zjištění koronavirové infekce na několika norčích farmách v Nizozemsku bude chov těchto kožešinových zvířat v zemi zcela zakázán. Podle agentury DPA to oznámila vláda v Haagu. K 1. březnu 2021 musejí všechny farmy chovající norky ukončit činnost. Zákaz již dříve nařídil soud, v platnost měl ovšem vstoupit až v roce 2024.
 

V Nizozemsku byl koronavirus zaznamenán ve 40 chovných provozech, přičemž v několika případech se nákaza přenesla z norků na lidi. Všechna zvířata z postižených farem byla usmrcena.

Odborníci se obávají, že farmy kožešinových zvířat mohou zůstat potenciálním zdrojem nákazy a pro člověka tak představovat trvalé nebezpečí. V Nizozemsku funguje kolem 150 norčích farem, jejich majitelé mají obdržet odškodnění v celkové výši 180 milionů eur (4,7 miliardy korun).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist