https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novozelandsky-vedec-pojmenoval-po-premierce-novy-druh-hmyzu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novozélandský vědec pojmenoval po premiérce nový druh hmyzu

15.3.2021 15:15 | WELLINGTON (ČTK)
Kancelář novozélandské předsedkyně vlády se nechala slyšet, že Ardernová si je pojmenování nového druhu wety po sobě vědoma a je tím velmi poctěna. "Byli už po ní pojmenováni také brouk, lišejník a mravenec v Saúdské Arábii," podotkl premiérčin mluvčí.
Kancelář novozélandské předsedkyně vlády se nechala slyšet, že Ardernová si je pojmenování nového druhu wety po sobě vědoma a je tím velmi poctěna. "Byli už po ní pojmenováni také brouk, lišejník a mravenec v Saúdské Arábii," podotkl premiérčin mluvčí.
Foto | Prachatai / Flickr
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová se dočkala nevšední pocty - vědec Steven Trewick po ní pojmenoval nově objevený druh bezkřídlého hmyzu weta. Ponese název Hemiandrus jacinda. Trewick se tak rozhodl, jelikož "odráží premiérčiny vlastnosti", napsal server The Guardian. Hemiandrus jacinda má podle listu "dlouhé nohy" a je zbarven do červena, což je barva Ardernové Novozélandské strany práce.
 

#NouvelleZelande 🇳🇿 #Decouverte 🦗 : La première ministre néo-zélandaise, Jacinda Ardern, a reçu ce qui pourrait être sa...

Zveřejnil(a) Opresse dne Pondělí 15. března 2021

Profesor Steven Trewick z univerzity Massey ve Wellingtonu podle britského deníku zároveň uvedl, že Hemiandrus jacinda je pozoruhodný druh a považuje ho za hezký. Kancelář novozélandské předsedkyně vlády se nechala slyšet, že Ardernová si je pojmenování nového druhu wety po sobě vědoma a je tím velmi poctěna. "Byli už po ní pojmenováni také brouk, lišejník a mravenec v Saúdské Arábii," podotkl premiérčin mluvčí.

Wety žijí na Novém Zélandu, tento poměrně velký hmyz patří společně s kobylkami či cvrčky do řádu rovnokřídlých, křídla však nemá. Nově objevený druh je podle serveru The Guardian větší a barevnější než další jedinci podobných známých druhů wety. Trewick zároveň varoval, že jacinda - byť teprve nedávno objevená - už může být na cestě k vyhynutí. Wety ohrožují kromě úbytku přirozeného prostředí také predátoři jako jsou krysy či kočky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (9)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JD

Jiří Daneš

15.3.2021 16:45
Teď ještě nějakého živočicha by měli pojmenovat po těch muslimech, co je jim tam premiérka nastěhovala.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

15.3.2021 19:28 Reaguje na Jiří Daneš
Radši se podívejte jak zvládla kovid a srovnejte s námi.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

15.3.2021 19:38 Reaguje na Jakub Graňák
Na ostrově na konci světa, kam za studené války musel člověk z Československa při služební cestě podepsat prohlášení, že souhlasí s vypovězením a vycestováním na vlastní náklady (a dokonce s trestním postihem vězení), pokud překročí termín platnosti víza byť třeba z důvodu nemoci
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

15.3.2021 19:39 Reaguje na Jiří Daneš
se to proti covidu dbře brání a zvláda.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

16.3.2021 16:35 Reaguje na Jiří Daneš
My bychom si měli hledět především sami sebe. Poslední rok jasně ukázal, že jsme někde na úrovni Moldávie. Ukazovat prstem na někoho, kdo je ve všem o padesát let před námi, nám rozhodně nepomůže
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

15.3.2021 20:25 Reaguje na Jiří Daneš
Co zase melete za blbosti? Kdo kam zase stěhoval jaké muslimy?
Vy se z té ruské propagandy a si poto......
Odpovědět

Jirka Černý

15.3.2021 17:53
Samozřejmě že je tím paní premiéra poctěna, když srovnám její fotku s tím hmyzem je to pro ni velká lichotka.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

15.3.2021 19:31 Reaguje na Jirka Černý
Hodnocení člověka podle fyzického vzhledu je dost chucpe nezdá se Vám? Gór když ji srovnáte s našimi kráskami ve vládě. Jediné štěstí, že vláda jedná v přízemí, jinak by se s něma utrhl výtah
Odpovědět

Jirka Černý

15.3.2021 20:25 Reaguje na Jakub Graňák
Já si s tím nezačal, její nohy ani nemohu posoudit.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist