https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novozelandsti-vedci-nasli-v-tuleni-stolici-usb-klic-se-snimky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novozélandští vědci našli v tulení stolici USB klíč se snímky

6.2.2019 08:19 | PRAHA (ČTK)
Ve vzorku tulení stolice nalezli vědci funkční USB klíč s fotografiemi a videi z dovolené. Ilustrační snímek.
Ve vzorku tulení stolice nalezli vědci funkční USB klíč s fotografiemi a videi z dovolené. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nečekaného nálezu se dočkali novozélandští vědci - ve vzorku tulení stolice nalezli funkční USB klíč s fotografiemi a videi z dovolené. Paměťový klíč obsahoval mimo jiné video, na němž si samice tuleně hraje s mládětem. Odborníci pomocí analýzy výkalů těchto "žraloků Antarktidy" v novozélandských vodách vyhodnocují jejich zdravotní stav a sledují, čím se živí.
 

Zmrazený vzorek byl před rozmrazením rok skladován. Odevzdal jej veterinář, který monitoruje nezdravě vypadajícího tuleně leopardího na jedné z pláží novozélandského Jižního ostrova. "Na to, kde se (zařízení) našlo, je v dobrém stavu," komentoval nález výzkumný ústav NIWA.

Vědci USB klíč nejprve několik týdnů sušili. "Je velmi znepokojující, že tato úžasná antarktická zvířata v sobě mají plasty jako v tomto případě," uvedla dobrovolnice Jodia Warrenová. Majitel záhadného paměťového klíče zůstává neznámý a výzkumný ústav NIWA se ho pokouší najít.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist