https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-dotaci-v-nove-zelene-usporam-pozadalo-od-zari-10.000-zajemcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O dotaci v Nové zelené úsporám požádalo od září 10.000 zájemců

24.11.2023 11:57 | PRAHA (ČTK)
Z toho 5600 podání směřovalo na podporu budování fotovoltaik.
Z toho 5600 podání směřovalo na podporu budování fotovoltaik.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Státní fond životního prostředí (SFŽP) přijal od září téměř 10 000 žádostí o dotaci v programu Nová zelená úsporám. Z toho 5600 podání směřovalo na podporu budování fotovoltaik. V první polovině roku to bylo 82 000 žádostí, z toho téměř 60 500 na fotovoltaiku. Na konferenci Energo Summit v Praze o tom dnes informoval ředitel fondu Petr Valdman.
 

Celkově podle něj lidé v obnoveném programu po prázdninách zažádali o 2,3 miliardy korun a fond již schválil 1,3 miliardy v rámci 5700 žádostí. Na fotovoltaiku jde 723 milionů korun, na zateplení budov téměř 430 milionů korun a na tepelná čerpadla 128 milionů korun. V prvním pololetí fond schválil rozdělení zhruba 9,5 miliardy korun.

Standardní program Nová zelená úsporám podporuje všechny kategorie zateplování, je tedy možné žádat o dotaci i na základní či dílčí zateplení. Peníze lidé získají až po realizaci opatření. O podporu lze žádat na rodinné domy i bytové domy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JS

Jiří Svoboda

24.11.2023 16:34
Radujme se, veselme se, peníze se míjí.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist