https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obce-nebo-spolky-mohou-zadat-o-dotace-na-obnovu-pamatek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obce nebo spolky mohou žádat o dotace na obnovu drobných památek v krajině

5.2.2023 00:46 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Miaow Miaow / Wikimeda Commons
Obce, spolky, nadace i soukromí vlastníci mohou od tohoto týdne žádat ministerstvo zemědělství o dotaci na obnovu venkovských památek. Na obnovu a opravu například kapliček, křížových cest, soch nebo božích muk dá úřad 36 milionů Kč.
 

O dotace lze žádat do 22. února nebo do vyčerpání určené částky. Příspěvek bude možné použít na obnovu objektů, které neslouží osobnímu užívání nebo podnikání. Dotace jsou určené na objekty v obcích od 2001 do 5000 obyvatel.

Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) má dotační program pomoci obcím zachránit památky, na jejichž obnovu často malé vesnice nemají peníze. "Snahou je zachovat historický ráz vesnic, podnítit turistický ruch a zlepšit kulturní i společenský život na venkově," řekl.

V minulosti o dotaci žádaly podle ministerstva nejčastěji obce. Minulý rok schválilo 264 žádostí, nejvíc na opravu a obnovu božích muk a křížů nebo zvoniček a kapliček.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist