https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odbornici-na-ekologii-lesa-nabizeji-vypravu-do-ceskych-pralesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Odborníci na ekologii lesa nabízejí výpravy do českých "pralesů"

25.3.2018 01:33 | PRAHA (Ekolist.cz)
Výzkumný ústav Silva Taroucy pořádá v roce 2018 zcela výjimečné veřejné “pralesní“ exkurze. Umožní tak veřejnosti nahlédnout do nejpřísněji chráněných lokalit. Jedná se o exkurze do národních přírodní rezervací Žofínský prales, Razula, Salajka, Mionší, Ranšpurk, Žákova hora, Boubínský prales a přírodní rezervace Milešický prales (na obrázku).
Výzkumný ústav Silva Taroucy pořádá v roce 2018 zcela výjimečné veřejné “pralesní“ exkurze. Umožní tak veřejnosti nahlédnout do nejpřísněji chráněných lokalit. Jedná se o exkurze do národních přírodní rezervací Žofínský prales, Razula, Salajka, Mionší, Ranšpurk, Žákova hora, Boubínský prales a přírodní rezervace Milešický prales (na obrázku).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Tomáš Vrška / pralesy.cz
Chcete vidět, jak vypadají lesy, které jsou dlouhodobě ponechány bez lidských zásahů a kam se normálně nedostanete? Aktuálně se nabízí unikátní možnost se v doprovodu odborníků na ekologii lesa podívat do českých "pralesů". Exkurze mimo jiné připomenou, že letošek je výročím ochrany českých pralesů. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
 

Veřejné “pralesní“ exkurze pořádá výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví. Díky nim můžete nahlédnout do nejpřísněji chráněných lokalit. Jedná se o exkurze do národních přírodní rezervací Žofínský prales, Razula, Salajka, Mionší, Ranšpurk, Žákova hora, Boubínský prales a přírodní rezervace Milešický prales. Přehled exkurzí je k dispozici na webu Agentury ochrany přírody a krajiny.

Exkurze jsou zpoplatněny částkou 200 Kč/osobu. Zájemci se mohou registrovat na následujících odkazech prostřednictvím webového formuláře. Jeho vyplněním a odesláním zájemce stvrzuje souhlas s obsahem textu Všeobecné podmínky účasti na exkurzích. Přihláška je nezávazná. Na jejím základě obdrží účastník do dvou pracovních dnů bližší informace k naplněnosti zvoleného termínu a instrukce k platbě účastnického poplatku (splatnost 7 pracovních dní). Po zaplacení je účastníkovi odesláno potvrzení platby spolu se závazným potvrzením účasti.

Přehled termínů a lokalit exkurzí

Přehled lokalit přirozených lesů nabízí databanka přirozených lesů. V České republice je celkově evidováno 30 000 ha přirozených lesů, což je 1,2 % z plochy lesů v ČR. Nejvyšší stupeň přirozenosti – původní lesy neboli pralesy však zaujímají pouze 2500 ha.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Blanka Štiková
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JK

Jakub Kašpar

26.3.2018 09:10
Termíny exkurzí v Krkonošském národním parku (a taky kontakt pro přihlášku) najdete tady: http://www.krnap.cz/aktuality/tz-pra-lesy-jsou-i-v-krkonosich/
Odpovědět
reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist