https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odvazny-kocour-odehnal-na-sibiri-medveda-od-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Odvážný kocour odehnal na Sibiři medvěda od lidí

6.8.2021 06:14 | MOSKVA (ČTK)
Hrdinou ruských médií a sociálních sítí se stal černý kocour Vasilij, zvaný zdrobněle Vasja, který na Sibiři dokázal odehnat medvěda od svých pánů.
 

"Odvážný domácí mazlíček se nebezpečné šelmy nezalekl ani na okamžik," napsal vládní deník Rossijskaja gazeta na svém webu. "K vážnému sporu mezi oběma zvířaty ani nedošlo. Vasja se drsně nahrbil a předvedl lesnímu zvířeti, kdo je tady pánem," dodal. Medvěd se před naježeným kocourem vzpínal na zadní tlapy, ale Vasju nezastrašil a raději odkráčel do hlubin lesa.

Deník připustil, že zachránění lidé neprojevili tváří tvář šelmě žádný strach, "jako by jim nic nehrozilo". Svého zachránce celou dobu dobrácky napomínali: "Vasjo, uklidni se!" a "Vasjo, nepotřebujeme tolik masa!"

Další výrazy byly z videa před zveřejněním raději "vypípány", než si kocourek konečně vysloužil pochvalu, že je "chlapík".


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist