https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomouc-bude-poprve-hostit-kongres-chovatelu-papousku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Olomouc bude poprvé hostit kongres chovatelů papoušků

18.9.2018 00:19 | OLOMOUC (ČTK)
Výstava Exota, která letos bude na olomouckém Výstavišti Flora od 12. do 14. října, je pořádána jednou za dva roky. Svým rozsahem patří mezi největší výstavy daného druhu v Evropě. / Ilustrační foto
Výstava Exota, která letos bude na olomouckém Výstavišti Flora od 12. do 14. října, je pořádána jednou za dva roky. Svým rozsahem patří mezi největší výstavy daného druhu v Evropě. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Mexický ornitolog, veterinář a úspěšný chovatel vzácných ararů Miguel Angel Goméz Garza, který před časem objevil nový druh papouška - amazoňana modrokřídlého, bude v polovině října jedním ze čtyř přednášejících na prvním mezinárodním kongresu pro chovatele papoušků v Olomouci. Kongres bude v sobotu 13. října součástí výstavy exotického ptactva Exota Olomouc. Sdělil to hlavní organizátor Exoty Olomouc Jan Sojka.
 

"Prvním ročníkem kongresu chceme zavést novou tradici a využít toho, že se do Olomouce na Exotu sjíždí chovatelé z celé střední Evropy, protože jde o největší akci svého druhu v regionu," uvedl Sojka. Kromě Garzy se mohou účastníci kongresu těšit i na amerického chovatele papoušků a publicistu Tonyho Silvu, který v Olomouci pokřtí reedici nejobsáhlejší publikace o chovu papoušků na světě Psittaculture a novou publikaci o chovu papoušků ara.

Na kongresu bude hovořit také nizozemský chovatel mutačních papoušků a jeden z největších expertů na barevné mutace exotického ptactva v Evropě Sjack Bastiaan. Do Olomouce přijede i český asistent kurátorky Loro Parque na Tenerife Lubomír Tomiška. "Je to historicky první Čech, který pracuje v tomto největším papouščím parku na světě," podotkl mluvčí Exoty Olomouc Jan Potůček.

Výstava Exota, která letos bude na olomouckém Výstavišti Flora od 12. do 14. října, je pořádána jednou za dva roky. "Svým rozsahem patří mezi největší výstavy daného druhu v Evropě. Počet vystavených ptáků se pohybuje kolem 4000," uvedl Potůček.

Výstavu Exota, která byla založena v roce 1974, navštěvuje v průměru 15.000 až 20.000 návštěvníků, a to nejen z České republiky, ale i Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Belgie či Holandska. Pořadatelem akce je základní organizace ČSCH EXOTA Olomouc.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist